Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 36 komentarzy

michael

michael - Ziemia doskonale sobie poradzi bez cywilizacji człowieka myślącego, co nie znaczy, że ludzie nie myślący przetrwają.

Moje komentarze

 • @michael - No i popatrzcie.Muszę odszczekać.
  Ziobro nie powiedział tego, o czym pisze Zawisza. Co nie zmienia logicznej zawartości mojego komentarza. Dobrze, nie dotyczy on Zbigniewa Ziobro, ale niestety jest zupełnie stosowny, i dotyczy polskiego Sejmu, rządu i rządzącej Platformy, która właśnie popiera coś czego nie chce sprawdzić.
  Dziękują Panu Zbigniew-Grzymski
  Już nawet Ziobro nie popiera teorii wybuchów
 • Ziobro nie popiera teorii wybuchów, znaczy głupi jest
  Nic nie powiem o rachubach politycznych tow. Zbigniewa Ziobro. Razem czy osobno, prawica czy rękawica. To mnie w tym tekście nie interesuje.
  Zastanówmy się chwilę nad stanem umysłu pana Ziobro. Otóż:

  W normalnym świecie ludzi myślących ani hipotez, ani teorii nie popiera się ale sprawdza. Normalna procedura logicznego wyjaśniania czegokolwiek, jest następująca:
  1. Formułowanie hipotez. W pierwotnej fazie postępowania poszukujemy możliwie wiele różnych logicznie spójnych hipotez. Każda z nich może być mniej lub bardziej prawdopodobna albo nawet zupełnie prawdopodobna. Dobrze jest gdy bierzemy pod uwagę hipotezy wzajemnie się wykluczające.
  Dla przykładu:Był zamach. Nie było zamachu.
  2. Obalanie hipotez. Cytat: "Aby zbadać prawdopodobieństwo różnych hipotez, należy je najpierw sformułować, a później próbować obalać. Ta której nie da się przedstawić racjonalnych zarzutów powinna być następnie poważnie brana pod uwagę i przebadana szczegółowo [wszelkimi] dostępnymi metodami naukowymi".
  [dr inż. Stefan Bramski.]

  To co wypowiada Pan Zbigniew Ziobro jest więc sprzeczne z pragmatyką każdej procedury, której celem jest faktyczne wyjaśnienie czegokolwiek, bez względu na to czy jest to postępowanie karne, cywilne czy zwykłe rozwiązanie dowolnego zadania. Na początek może po prostu chodzić ustalenie stanu faktycznego już nawet nie próbując zastanawiać się na wyborze pomiędzy prawdą a nieprawdą.
  Pan Zbigniew Ziobro niestety, ujawniając swoje stanowisko w tak ważnej sprawie ujawnia niestety bardzo poważne luki w wykształceniu, które między innymi dyskredytują go jako prawnika, a w szczególności prokuratora. Żaden prokurator nigdy nie może i nie powinien popierać żadnej hipotezy. Wszystkie musi po prostu sprawdzić.

  Hipotezy tej kategorii nie mogą być popierane, ani wybierane większością głosów lub powagi autorytetu. Hipotezy tej kategorii nie mogą być rozstrzygane poprzez udzielenie im poparcia. Jesli Pan Zbigniew Ziobro uważa że tak można, to niestety już nigdy nie otrzyma mojego poparciz.

  Wynika to zprostej zasady - lepiej z mądrym stracić niż z głupim wygrać.
  Polecam to pod uwagę PIS-owi oraz Panu Zawiszy.

  Uważam, że pocztax ma słuszność twierdząc, że hipoteza zamachu nie została w najmniejszym nawet stopni zbadana ani obalona przez polską prokuraturę, komisją Millera, ani kogokolwiek innego. Pocztax podaje sporo argumentów uzasadniających tę tezę. Prokuratuta stworzyła jedynie pozór takiego badania, w szczególności wcale nie badając tych śladów, które mogłyby zweryfikować prawdopodobieństwo najbardziej prawdopodobnego wybuchu
  Już nawet Ziobro nie popiera teorii wybuchów
 • @Paweł Tonderski 23:21:29
  W Polsce bez specjalnych problemów można być agentem czeskim, niemieckim, islamskim, chorwackim, chińskim. Można także działać w lobbingu farmaceutycznym, mońa być użytecznym idiotą w służbie walki z globalnym ociepleniem a albo walki o zapłodnienie in vitro. Można także prowadzić w Polsce całkiem skomplikowane gry operacyjne których celem jest przejęcie jednej firmy.
  Ostatnim przykładem takiej kampanii jest gra interesami KGHM z łupkiem na drugim końcu tej samej rozgrywki.
  Poprzednim jest nie rozegrana jeszcze próba przejęcia LOTOSU, który chce być sprzedany za kwotę mniejszą od trzymiesięcznego zysku.
  Trochę dawniejszym jest długotrwała gra operacyjna z udziałem banków, sądów, parlamentu i najwyższych w Polsce organów władzy wykonawczej zadaniowanych w sprawie wywłaszcenia i zniszczenia fabryki makaronu MALMA.

  A Panu, Panie Pawle wszystko z jednym się kojarzy.
  Spór pomiędzy Piłsudskim a Dmowskim został już dawno rozstrzygnięty przez historię i do histori już należy.

  Czy Pan wie, na przykład, że najpoważniejszym graczem w przemyśle hutniczym żelaza i stali w Polsce jest teraz hinduski Mittal?
  Nie rosyjski, nie niemiecki, ani także nie amerykański.
  Hinduski.
  Cenzura Aleksandra Sciosa na Salonie24-widziane z USA
 • Aleksander Ścios okrutnym cenzorem?
  Jak pamiętam, prawie przestałem pisać cokolwiek w tym Salonie24, ponieważ w tej firmie szaleje obłudna cenzura od początku historii tego portalu. Salon24 jest chyba jedynym wyjątkiem w cyberprzestrzenii, który z własnej inicjatywy stworzył projekt automatycznej cenzury, sfinansowany z jakiś tam europejskich pieniędzy publicznych. Dziesiątkom blogerów całkowicie skasowano wieloletni dorobek pisarskiej kariery w tym Salonie, wszystkie wpisy albo losowo albo systematycznie poddawane są cenzurze, a finansowane z publicznych pieniędzy cenzorskie oprogramowanie przenosi komentarze do ukrytych kazamatów, niedostępnych bez specjalnych haseł lub procedur.
  Sam Łazący Łazarz osobiście przeżył dwa razy wykasowanie dwóch własnych blogów, kolejno uśmiercanych w tym cenzorskim szaleństwie.

  Taka jest prawda o tym Salonie24
  Kilkadziesiąt, a może kilkaset moich komentarzy zostało zniszczonych w Salonie24. Łaska pańska salonowych cenzorów nie zna miary ani żadnych rozsądnych kryteriów.
  Piszę o środowisku, w którym szanowna Ślepa Mańka zawiązuje krwawą intrygę, ubierając w cenzorską manię cały PiS, Aleksandra Ściosa splątanego w krwawą intrygę z Antonim Macierewiczem tajemnie spiskującym z Władimirem Putinem.
  Jak to nazwać?
  Czy to czasem nie jest przesada?

  Zadziwia mnie zupełnie coś innego. Dlaczego próbując dojść prawdy, stajesz Ślepa Mańko w jednym obozie politycznym z Donaldem Tuskiem, Tomaszem Arabskim, Piotrem Grasiem, Stefanem Niesiołowskim, którzy robią dokładnie to samo i w tym samym zamiarze zlekceważenia i zdyskredytowania prac Zespołu Parlamentarnego.
  Czy może dlatego, że Zespół Parlamentarny już otwarcie rozważa koncepcję zamachu?
  Czy może dlatego stajesz Ślepa Mańko po stronie Putina, patrząc oczywiście z USA
  Cenzura Aleksandra Sciosa na Salonie24-widziane z USA
 • Mamy 112% totalitaryzm
  bardak jest konsekwencją totalitaryzmu.
  Czy w Polsce mamy totalitaryzm ?
 • W życiu nie zagłosuję na Platformę
  Nigdy.
  (Nie) Wszyscy głosujemy za Platformą
 • Nie ponoć, a z całą pewnością zawinił PROKOM.
  Ryszard Krauze załatwił sobie zlecenie rządowe na informatyzację ZUS. Miał układ i załapał się. Trochę może przesadziłem. Wygrał przetarg. A urzędnicy układający ten przetarg nie mieli za bardzo wiedzy o tym po co ta "informatyzacja" jaki jest jej sens, jakie konsekwencje... I zło zaczęło się od samego początku, od specyfikacji istotnych warunków zamówienia (s.i.w.z.)... Jakie warunki przetargu, taki kontrakt. Jaki kontakt, taka robota. A w kontrakcie było na przykład napisane, że tak zwane kody źródłowe pozostają własnością Prokomu, a ZUS ich nie otrzymał do dzisiaj. Dlatego po dziś dzień, jeśli ZUS chce coś poprawić, albo naprawić w tym feralnym oprogramowaniu, nie może tego zrobić. A oprogramowanie jest jakie jest. Przecież w tym przetargu wcale nie chodziło o to, aby ZUS był jak bank, albo prawdziwa ubezpieczalnia, prowadząca rachunki ubezpieczeniowe swoich klientów. Chodziło o to, aby Pan Ryszard mógł zarobić swoje pierwsze trzy i pół miliarda.
  Świątynia boga ZUS!!!
 • @Grzegorz Rossa.
  Zgoda. Odnoszę się do punktu tak określonego przez MAK i Millera, zapoznanego translatora.
  SMOLEŃSKIE KŁAMSTWO i NIE WYKORZYSTANA WSPANIAŁA OPOWIEŚĆ
 • Napisałem parę godzin przed tym raportem, spodziewając się.
  rapaportu

  czyli ani raportu, ani aportu, ale rapaportu. W rozmowie poprzedzającej tę teatralną prezentację, zaproponowałem proste kryterium wiarygodności tego przedstawienia.

  Jeśli znajdzie się choć jeden fakt, który będzie zignorowany, lub nie będzie wyjaśniony, to wtedy ten rapaport, jako całość, przestanie być wiarygodny. Jeśli znajdzie się tam choć jedno kłamstwo, to cały rapaport będzie kłamstwem. Kropka.

  Mam wrażenie, że w tym rapaporcie został zignorowany fakt wyłączenia wszelkich źródeł zasilania na kilkanaście sekund przed pierwszym kontaktem z ziemią.

  Dlaczego?
  Otóż we wnioskach zawartych w rapaporcie powtórzona jest teza sprawozdania MAK, że w chwili katastrofy, wszystkie urządzenia samolotu były sprawne. To jest nieprawda, ponieważ na kilkanaście sekund przed zderzeniem z ziemią nie działały pokładowe urządzenia elektryczne i elektroniczne tego samolotu.
  Czym jest podawanie nieprawdy, w takim raporcie?
  Czy to nie jest kłamstwo?
  SMOLEŃSKIE KŁAMSTWO i NIE WYKORZYSTANA WSPANIAŁA OPOWIEŚĆ
 • @Jerzy Wawro - To była ironia, albo nawet drwina.
  Ale jednak przyznaję się do drobnej nieścisłości. Partiai Rząd Platformy Obywatelskiej zajmują się tylko i wyłącznie marketingiem narracyjnym, robią tylko to i nic więcej. A poziom tej propagandy, to już inna sprawa. I wtedy określenie jakości tej nawalanki słowem "profesjonalizm" jest jawną drwiną, a kto tego nie dostrzega, ten kiep.
  I to by było na tyle.
  SMOLEŃSKIE KŁAMSTWO i NIE WYKORZYSTANA WSPANIAŁA OPOWIEŚĆ
 • Zbrodnia stanu Donalda Tuska
  Jest oczywiste, że gdy pojawia się AKCJA, to następuje po niej REAKCJA, to ta reakcyjna odpowiedź powinna być uzupełniona podaniem źródłowej informacji o przedmiocie AKCJI. Donald Tusk zarzucił Lechowi Kaczyńskiemu konkretną zbrodnię, która kosztować będzie polską gospodarkę lekko licząc, potężną kwotę 60.000.000.000 Euro.

  A nasze dziennikarskie puczymordy nie dość, że udają, że nic się nie stało, to zaczynają się dobierać do skóry Anny Fotygi. Niby bez powodu pisząc, zniesławiają i zwyczajnie kłamią, zasłaniają PRAWDĘ, która jest haniebna dla nich samych.

  ONI, są sługami szatana, agresywnie wkręcają nam kłamstwo, by zasłonić prawdę. Najgorsze jest to, że Oni, puczymordy przeklęte, zasłaniają prawdę o wyjątkowym już skandalu.

  Donald Tusk zupełnie bez sensu zgodził się zamienić wygodną dla Polski bazę roku 1990 wynegocjowaną przez Lecha Kaczyńskiego - na fatalny, szkodliwy i rujnujący dla polskiej gospodarki rok 2005.

  Nie jest wcale ważne, dlaczego to zrobił, z lenistwa czy niechlujstwa. Tak mu zaproponowali, zatwierdził bez czytania. Może zrobił to z wrodzonego serwilizmu i przymilności. Spojrzała mu w oczy głęboko pani Angela, a oczy ma gorące, musujące, spojrzała i Donald był już jej, aż do szpiku kości rozpalony i uległy. Może tak było, znamy wszyscy odurzający seksapil pięknej pani Kanclerz.

  Najgorsze jest to, że w tym politycznym orgaźmie TO ON zatopił Polskę w zobowiązania na, lekko licząc, ogromną kwotę 60.000.000.000 EURO.
  ON to zrobił.
  Osobiście.
  I ŻADNA GAZETOWA PUCZYMORDA NAWET NIE PIŚNIE.
  Anna Fotyga "NIKCZEMNOŚĆ"
 • @Łażący Łazarz - Przeciwnicy nakręcili się sami
  Pamiętasz, napisałem kiedyś o "BOLSZEWIZATORZE". Jest to automatyczny dezintegrator, okrutna broń antycywilizacyjna, która rozwala wszystko, a na miejscu zniszczonych narodów, na zgliszczach ludzkiej kultury, wprowadza koszmarną, antyczłowieczą bolszewię.

  BOLSZEWIZATOR jest bękartem starszej od gatunku homo sapiens strategii pochodzącej od samej przyrody - divide et impera, dziel i rządź. Gdzie dwóch się bije - tam trzeci korzysta. Jest to stara i praktyczna zasada rządzenia polegająca na wzniecaniu wewnętrznych konfliktów na podbitych terenach, opracowana naukowo jeszcze przez Sun Tzu, dobrze znana i stosowana przez wszelkich satrapów.
  Jest to naturalny sposób sprawowania władzy we wszelkich cywilizacjach turańskich, we wszelkich monarchiach absolutnych i systemach totalitarnych, gdzie podmiotowość obywateli jest pustym frazesem, narody i religie są instrumentalnie traktowanym ścierwem i mięsem armatnim. Współczesne metody trzymania pogardzanych obywateli za twarz przy pomocy terroru skorumpowanych mediów, niczym nie różnią się od dawniejszego trzymania narodów za mordę terrorem fizycznym. Wielkie stacje telewizyjne z powodzeniem zastępują szwadrony śmierci wszystkich policji myśli, NKWD, SS lub Gestapo, tępiąc w zarodku tę samą zarazę wolną i niezależną myśl.

  NIE JEST WIĘC NICZYM DZIWNYM, ŻE NORMALNI I UCZCIWI LUDZIE PAMIĘTAJĄC O NAJWAŻNIEJSZEJ STRATEGII KOMUNIZMU, UZNAJĄ , ŻE WYSTRZEGANIE SIĘ WSZELKICH KONI TROJAŃSKICH, NALEŻY DO KANONU ZWYKŁEJ OSTROŻNOŚCI.

  POWSTAJE TAKI PROBLEM:
  JAK WYŁĄCZYĆ TEN CHOLERNY BOLSZEWIZATOR, W KTÓRYM SUGEROWANIE PROWOKACJI, WSKAZYWANIE FAŁSZYWYCH ZDRAJCÓW, JEST PODSTAWOWYM ŚRODKIEM DZIAŁANIA KOMUNISTYCZNEJ DEZINFORMACJI?
  Trzecia siła. Jaka trzecia siła?
 • PRZYPIS
  Napisałem wyżej słowo "wielowymiarowy". To jest bardzo ważne słowo. Kilku komentatorów nie widzi różnicy pomiędzy PiS a PZPR. Takie jest zdanie niektórych uczestników konferencji Prawicy Polskiej w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki im. J. Stalina w Warszawie.
  Uważam, że niedostrzeganie tej różnicy jest skutkiem zbyt "jednowymiarowej" analizy.
  Na tej samej zasadzie nie widać róznicy pomiędzy strusiem, a człowiekiem. Przecież i człowiek i struś są istotami dwunożnymi. Jedno kryterium i identyczność udowodniona.
  Trzecia siła. Jaka trzecia siła?
 • RÓŻNICA
  Nasz cel nie jest łatwy do osiągnięcia, a do jego realizacji konieczne jest poważne zaangażowanie się w system decyzji, kształtujących naszą doktrynę i strategię polityczną i geopolityczną.
  Nasz cel nakłada na nas obowiązek odpowiedzialnego i wielowymiarowego liczenia się ze skutkami tych decyzji politycznych.

  I TO JEST INNY RODZAJ RÓŻNICY.
  Cel Platformy Obywatelskiej nie wymaga podejmowania żadnych decyzji i nie nakłada ani żadnego obowiązku, ani tym bardziej żadnej odpowiedzialności. Wystarczy totalitarne kłamstwo propagandowe.
  Trzecia siła. Jaka trzecia siła?
 • @Marek Kajdas
  Zajmowanie się dzieleniem skóry na niedźwiedziu, czyli zastanawianie się nad "układem sił politycznych w różnych konfiguracjach wyborczych" jest w moim pojęciu magią, która czasem może być przydatnym narzędziem analiz, pod warunkiem, że jest bardzo profesjonalnie prowadzoną pracą badawczą. Wtedy może wspierać podejmowanie decyzji politycznych jako ich moderator, ale nie jako ich ważna przesłanka.
  Najważniejsze decyzje polityczne określane są przez cele aktywności politycznej.
  I tak:
  Celem Platformy Obywatelskiej i jej służalców jest takie posługiwanie się propagandą oraz innymi metodami marketingu politycznego, aby wyborcy głosowali na PO. Jest to ORIENTACJA NA WŁADZĘ.
  Ten cel jest najważniejszą przyczyną, nadającą reżimowi III RP wszelkie cechy systemu totalitarnego. Kropka.

  Naszym celem jest budowa silnej i Niepodległej Polski, którą stać na wysoką jakość życia jej Obywateli i Mieszkańców oraz zapewnienie im spełnienie ich marzeń, ambicji i aspiracji. Jest to ORIENTACJA NA INTERES NARODOWY.

  Na tym polega różnica.
  Trzecia siła. Jaka trzecia siła?
 • @LarsikOwen
  Teraz pada pytanie:
  - Co robić?
  Pytam Ciebie, czy wiedząc, że reżim III RP, oligarchia PO, SLD i ich taktycznych albo zdezorientowanych koalicjantów, kontynuujących najgorsze tradycje komunistycznego totalitaryzmu jest bardzo wielkim złem, należy poprzeć ten reżim tylko dlatego, że PiS nie jest bez poważnych wad?
  - Czy mając świadomość jak zły jest postkomunistyczny rząd PO, należy przyłączyć się do niego, ponieważ PiS nie jest doskonały i nie spełnia naszych oczekiwań?
  - Czy mamy decydować się na wybór WIĘKSZEGO ZŁA?
  Trzecia siła. Jaka trzecia siła?
 • @nikander
  To nie jest pustosłowie. Jeśli polityka obecnej administracji reżimu III RPO, jest bierna, pozbawiona inicjatywy, świadomie rezygnująca ze wszelkich aktywnych działań w polskim interesie, jeśli polska polityka jest nieambitna oraz ignorująca polskie marzenia i aspiracje - to nie jest pustosłowie, ale stwierdzenie stanu faktycznego. Ten stan jest praktyczną realizacją wytycznej dla polskiej strategii geopolitycznej wyrażonej przez Władysława Bartoszewskiego - Polska jest brzydką panienką Europy. To nie jest pustosłowie, to stwierdzenie faktu. Taka jest aktualna polityka polskiej administracji. Poska postpolityka wręcz arogancko deklaruje, że nie wolno podejmować starań o polski interes narodowy, a nawet, że to jest złe. Dobre jest obecnie jedynie działanie w interesie wspólnotowym. Takie są konkretne wytyczne polskiej post-polityki.
  Wyrażenie więc przeciwnego postulatu, aby
  - Po pierwsze - były sformułowane konkretne wytyczne dla polskiej strategii działania w polskim interesie narodowym
  - A po drugie - aby polegały one na podjęciu najambitniejszych wyzwań,

  nie jest więc jest pustosłowiem ale SFORMUŁOWANIEM KONKRETNEGO ŻĄDANIA, pod adresem polskiej polityki. Jest to żądanie zmiany. Takiej polityki się domagam. Nie biernej, ale aktywnej.
  Trzecia siła. Jaka trzecia siła?
 • INTEGRATOR ***)
  A prawicy, jak nigdy, niezbędny jest INTEGRATOR.**)
  ________________________________________________________________________________
  Najważniejsze jest przygotowanie do tego, co w Polsce jest jeszcze do zrobienia, odpowiedź na pytanie co należy zmieniać, jak należy to robić, jaki jest cel tej pracy, jak i jakimi środkami ten cel powinien być naszym zdaniem osiąganym. Do przejęcia władzy musimy się przygotować, aby znowu nie obudzić się z ręką w okrągłym stole.
  TEZA GŁÓWNA
  Szacunek i prawdziwe poparcie wyborców zdobywa się powoli i wbrew wszelkim złudzeniom, może to być wyłącznym skutkiem rzetelnej pracy dla Polski. Droga do sukcesu to postawienie ambitnych zadań.
  Musimy wiedzieć, że aby osiągać wspaniałe cele, trzeba stawiać wspaniałe zadania. Kluczem do sukcesu jest motywacja. Musimy działać tak, aby Polakom znowu chciało się chcieć. ***)
  ________________________________________________________________________________
  Przypisy:
  *) gadencja = gadzia kadencja
  **) INTEGRATOR kontra BOLSZEWIZATOR.
  ***) George Friedman: "Polska będzie jednym z głównych mocarstw XXI wieku"
  Trzecia siła. Jaka trzecia siła?
 • POLSCY POSŁOWIE GŁOSOWALI PRZECIWKO PEŁNEJ PRAWDZIE
  O POLSKIEJ HEROICZNEJ POMOCY ŻYDOM
  http://sejsmoantypolonizmu.nowyekran.pl/post/10979,polscy-poslowie-glosowali-przeciwko-pelnej-prawdzie-o-polskiej-heroicznej-pomocy-zydom
  ANTYPIS
 • REBELIANTKA - O ZWALCZANIU WOLNYCH ZGROMADZEŃ
  JA TO SIĘ ROBI W POLSCE

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/10977,o-zwalczaniu-wolnych-zgromadzen-jak-to-sie-robi-w-polsce-ciag-dalszy
  ANTYPIS

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31