Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
4 posty 36 komentarzy

michael

michael - Ziemia doskonale sobie poradzi bez cywilizacji człowieka myślącego, co nie znaczy, że ludzie nie myślący przetrwają.

ANTYPIS

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

DIAGNOZA: ANTYPIS jest patologią, jest florencką zarazą, która musi być natychmiast zlikwidowana. Kropka.

UZASADNIENIE:

 O każdym, nawet najdrobniejszym ruchu antypisu jesteśmy natychmiast informowani, każda najgłupszy ruch  jest wielokrotnie interpretowany i z obrzydliwym mlaskaniem przeżuwany przez całą medialną hałastrę. 

Ostatnio w telewizji publicznej ktoś zaprosił Olina, jako eksperta do spraw sowieckich. Telewizyjny funkcjonariusz propagandy telewizyjnej nadął się i zadał takie pytanie: W Rosji zbliżają się wybory prezydenckie, w których zmagać się będą dwaj kandydaci. Co Pan na to? Olin zapowietrzył się, zassał i wykrzyczał z dziką radością: Już sam fakt konkurowania Miedwiediewa z Putinem jest wielkim świadectwem ogromnej demokratyzacji we współczesnej Rosji. I co tu komentować? Cóż można się spodziewać, po starym komunistycznym sekretarzu KW PZPR?

Albo w sobotę spojrzałem na TVN24 a w nim na dziwaczne zgromadzenie klubu miłośników cenzury, z pietyzmem uzasadniające konieczność zastosowania cenzury prewencyjnej do treści wystawy poświęconej pamięci smoleńskiej tragedii. Absolutnie idiotyczny purenonsens. Na ekranie wyświetlana jest treść do ocenzurowania, jakaś mądra sowa w paru słowach uzasadnia dlaczego zakaz publikacji jest potrzebny i już. Jeszcze jedna fraza, uzasadnienie i dalej i jeszcze. W sumie, na tej brukselskiej wystawie cenzura wycięła wszystkie teksty, nie pozostawiając ani jednego.  Podsumowaniem tego chocholego tańca panien cenzorówien niech będzie ich własne spostrzeżenie, że kojarzenie słowa zdrada z Donaldem Tuskiem, to przesada.

W sobotnim "Naszym Dzienniku", 16-17 kwietnia 2011, w pierwszym redakcyjnym słowie czytam: "Rosjanie użyli premiera Donalda Tuska jako narzędzia. W Katyniu miał usankcjonować złamanie przez Rosjan międzypaństwowej umowy z 1994 roku. Z zadania wywiązał się w 100 procentach."  Po przeczytaniu artykułu rzeczywiście mam wątpliwości, czy to zdrada, czy niechlujstwo.

W tych oderwanych przykładach widać koszmarną otchłań degrengolady.  

Przeczytałem z uwagą "RAPORT O STANIE RZECZYPOSPOLITEJ" przyjęty uchwałą Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości w styczniu 2011 roku.  //www.pis.org.pl/download.php?g=mmedia&f=raport_o_stanie_rzeczypospolitej_1.pdf 

W całym RAPORCIE widać prezentację koszmarnej otchłani degrengolady wszystkich systemów III RP. Jest jak jest, taka jest prawda, ale tak dalej być nie może.

WNIOSEK:

ANTYPIS jest patologią obezwładniającą całą polską rzeczywistość, jest florencją zarazą, która nie tylko paraliżuje mózgi reżimowych elit, ale degeneruje i zawłaszcza całą domenę publiczną, staje się jednością unifikującą wszystko, co się w Polsce dzieje. 

W tym sensie,w skład ANTYPISU wchodzą wszystkie formacje polityczne, PO, SLD, PiS oraz PSL. Jest to zaklęty krąg, w którym w codziennej polemice ANTYPISU z PiS utrwala codzienne przekazy totalitarnej propagandy.  Ten zamknięty krąg wprowadza w błąd i dezorientuje opinię publiczną. Już nie mówiąc o takich sztuczkach jak jednoczesna przynależność SLD do opozycji i do ANTYPISU. To jest paskudna pułapka i ostoja współczesnego polskiego totalitaryzmu, fałszywie nazywana wojną polsko polską.

W tym sensie, mamy w III RP jeden Centralny Ośrodek Dyspozycji Politycznej, który wyznacza konkretne cele i tematy zastępcze, które są konsekwentnie przeżuwane, aż do ostatecznego wyplucia. Proszę zwrócić uwagę, patrząc i publikując we wszelkich mediach, prasie, radiach, telewizjach i internetach - wszędzie mamy ten sam mecz, te same podania tych samych piłek, te same odpowiedzi i te same reakcje na te odpowiedzi. Na tym polega cała potęga posępnego czerepu.

Jedynym rozwiązaniem jest porzucenie tego zaklętego kręgu. Trzeba z tego bagna wyjść jednym zdecydowanym ruchem. Popularnie nazywa się to ucieczką do przodu. Cały ANTYPIS nie jest tylko zjawiskiem polskim, jest to światowa florencka zaraza, obezwładniająca siłę i zdolność przetrwania gatunku homo sapiens na całym świecie.

Dlatego naprawa Rzeczypospolitej jest wezwaniem za ubogim, za skromnym, z założenia nieskutecznym, prowadzącym do nikąd. Czegoś takiego już nie można remontować, to jest tylko kontynuacja tej samej beznadziei, remont idiotyzmu jest wyremontowanym idiotyzmem, niczym więcej.

To trzeba zrobić od początku. Gdy zmienić trzeba wszystko, lepiej budować od podstaw.

Trzeba zrozumieć, że aby osiągać wspaniałe cele, trzeba stawiać wspaniałe zadania. Kluczem do sukcesu jest motywacja. Musimy działać tak, aby Polakom znowu chciało się chcieć.

KOMENTARZE

 • Florencka zaraza albo florencka choroba
  [1] FLORENCKA CHOROBA. Podobnie jak francuska choroba, przy której pojawiają się france. Ale etiologia tej choroby jest ciekawa. Otóż zaglądając do historii Florencji, dowiesz się, że w 1183 roku Florencja obwołała się KOMUNĄ.
  Skąd zaraza komunizmu po raz pierwszy zaatakowała Europę?
  Skąd przyszła ta zaraza? Z Florencji! Nazwa florencka choroba ma więc swoje własne znaczenie. Tam wybuchła pandemia komuny, tam się rozpętało pandemonium, wyniszczające Europę, niczym dżuma. Tam jest źródło zarazy. Ale to jeszcze nie koniec.

  Tam pisał i nauczał Nicolo Machiavelli, który napisał biblię tow. Geremka, słynną księgę władzy dworskiej "Książę". Był to średniowieczny wykład tego wszystkiego, czego później dowiedział się Marks, Engels, Lenin, Stalin, Geremek i Sierakowski. I na tym poprzestali. Szkoła podstępnej, manipulującej absolutnej władzy. To tam jest jej siedlisko. We Florencji. To jest tradycja Uniwersytetów Florenckich. I jeszcze dalej. Tradycja Florencji jest trwale naznaczona PYCHĄ Medyceuszów, ich pogardą do motłochu, gminu, tak charakterystyczną dla współczesnej inteligencji. Czy starczy tego apelu?

  Wymyśliłem jeszcze coś do przyprawienia całości, otóż florencka choroba ma polegać na głupocie i niedorzeczności posługiwania się anachronicznymi ideologiami do opisu rozsądnej rzeczywistości, zupełnie już innej, bardzo już zmienionej od czasu rozkwitu tej ideologi, kulawej już w dniu poczęcia.
  Kto na takie choróbsko choruje? Ano, arogancki, pełen pychy, zadufany w sobie, niedokształciuch, który zamiast pouczać innych, powinien puknąć się w swój kapuściany łeb i popędzić do najbliższej szkoły powszechnej i zacząć swoją edukację od zera! A dlaczego?
  Bo on niedokształciuchem strasznym jest. I basta.

  http://blogmedia24.pl/node/46873#comment-169402
 • MIcheal
  Witam na portalu!
  Pana teksty wyróżniały się zawsze jakością i charakterystyczną tkanką państwową. Po tytule przez chwilę myślałem, że zaraza dotknęła i Pana. Jednak lektura rozproszyła niepokój. Bo my tu na nE nie dajemy sobie narzucić mainstremowej osi dyskusji. Tekst jak zwykle godny polecenia. Cieszę się, że sam Micheal u nas odżył i zagościł!

  Pozdrawiam
 • @michael
  Wreszcie zaczynasz na NE, powodzenia, wielu czytelników życzę i ciekawych dyskusji. Tu będzie ostrzej niż na BM24. Różni ludzie są, bądź przygotowany za zaskakujące, szokujące też komentarze jakich nawet na S24 nie widziałeś od lewaków, innych wariatów.

  Adminów-redaktorów NE bardzo proszę o promocyjną jedynkę dla michaela zacnego blogera m.in z Salonu24 i Blogmedia24. To przecież DEBIUT! Należy się promocja :) To wielki umysł i wiedza. Istotnie ubogaci intelektualnie NE.

  Ja na pewno nie jestem antypisowcem, naprawdę głosuję na Kaczyńskich i PiS od 2005 roku, ale też nigdy nie będę PiSem takim jak cluziki, Polska XXI Plus, dezerterzy wcześniejsi, jutrzejsi. Nie będę też chyba w głównym nurcie PiS, jestem zbyt niepoprawny. Właściwie szukam swojego miejsca, ale kiedy trzeba wybierać, to wybieram. Kiedy trzeba bojkotować wybory, to bojkotuję jak w 1995 w II turze, czy referendum akcesyjne do UE. Gdyby w 2010 w II turze był np Komorowski i Napieralski, to także ogłosiłbym bojkot.

  Chcę wierzyć w Prezesa PiS i wierzę bardziej niż w cały PiS łącznie, po 10 kwietnia 2010 musi być ok, inaczej nic nie będzie warty jako jako człowiek, katolik, Polak, patriota. To co było wcześniej, to zupełnie inne etapy, gra się zmieniła, reguły gry są inne, istotne jest tu i teraz jak mawiają inni klasycy. Tych wyborów PiS nie może przegrać i co ciekawe można je przegrać nawet mając startowo 231 mandatami w sejmie, które szybko się skurczą. Trzeba wybrać jak Orbana ruch na Węgrzech z 2/3 mandatów. To jest wygrana, inne wyniki będą klęską mniejszą lub większa. Kraj zacznie się całkiem destabilizować już od zimy 2012, zamiast euro prędzej do wojny domowej dojdzie.

  Są różne jednak ANTYPISOWE ośrodki. Zgoda co do SLD, PO, PSL.

  Trudno jeszcze zdiagnozować PJN, nie jest jasne czy to sezonowe "coś", czy stracą cnotę w małżeństwie z PO, a może SLD-PSL?

  Może napiszesz coś co Kongresie Nowej Prawicy z Mikke jako wodzirejem i UPR-coś tam jako siłą główną ruchu, komitetu wyborczego antypisu? Bo to jest dopiero ciekawy antypis. Nie mając szans na wygraną i nawet na dobry wynik chcą zablokować PiS że PO-SLD-PSL mógł zostać przy władzy. Liderzy tej prawicy co innego mówią maluczkim, członkom, działaczom, zwolennikom, ale tak właśnie jest. Zabranie PiSowi kilku procent może wystarczyć, może nawet 1%, jeden mandat, głos zadecyduje. Mikke to potrafi od 20 lat.

  Alternatywa wobec PiS teraz z samodzielnym startem wyborczym, to jest agentura i tyle. Mowa o starcie wyborczym, takie siły powinny się szykować do aktywności dopiero po wyborach, inaczej niesłychanie zaszkodzą Polsce, Narodowi Polskiemu. Nie bronię nikomu działalności politycznej, ale trzeba mieć w sobie poczucie odpowiedzialności w takiej sytuacji. Teraz trzeba odsunąć PO-SLD-PSL od władzy.

  Jednak można też odwrócić tą tezę. PiS zamknięty na współpracę z prawicą niezależną, z patriotycznymi środowiskami, osobami... także musi być tłumiony przez wewnętrzną agenturę i to z okolic prezesa, z zarządów. Przecież nie od szarych mas członków-żołnierzy, ci robią swoje. Od myślenia są inni. Musimy na PiS wpłynąć żeby powstała najpotężniejsza od 1989 roku konfederacja wyborcza pod szyldem PiS. To daje szanse na wygraną, ale trzeba pilnować uczciwości wyborów, trzeba wyniki przeliczyć samodzielnie na podstawie protokołów z obwodów, tego już nie sfałszują dalej bez afery, należy sporządzić dokumentację najlepiej potwierdzoną czyli kopie z pieczątkami i podpisami komisji.
 • Jerzy Bielewicz
  Dziękuję za przywitanie i za dostrzeżenie "państwowej tkanki". Chyba tak jest.

  Chciałbym przyczynić się do zmiany dominującej w polskiej przestrzeni publicznej "pasywnej passy". Musimy przestać reagować i odpowiadać na działania "onych", musimy zacząć programować rzeczywistość.
  Musimy kształtować trendy, zamiast je analizować.
  Takie widzę motto dla naszej pracy.

  Nie przypadkiem nawiązałem do dawniejszego tekstu: http://blogmedia24.pl/node/42283 z którego pochodzi ten cytat:
  "Trzeba zrozumieć, że aby osiągać wspaniałe cele, trzeba stawiać wspaniałe zadania. Kluczem do sukcesu jest motywacja. Musimy działać tak, aby Polakom znowu chciało się chcieć."
 • @michael
  "DIAGNOZA: ANTYPIS jest patologią, jest florencką zarazą, która musi być natychmiast zlikwidowana. Kropka."


  Obawiam się podobnie jak w S24 i BM24 o Twój specyficzny język, o własne definicje, własny światek, który nie będzie dla ludzi zrozumiały w NE. Czy naprawdę musisz brnąc w takie barwne przerosty formy, czy każdy czytelnik to poprawnie (jak chcesz) odkoduje? Piszcie ludzie prosto, od serca z dobrej intencji i będzie ok.
 • Marek Kajdas
  Kongres Nowej Prawicy skomentowałem już w niedzielę przed południem.
  Oto namiar:
  http://wiktorinoc.nowyekran.pl/post/10890,powitanie-i-kongres-nowej-prawicy#comment_74514

  Jestem niebywale sceptyczny wobec wszelkich inicjatyw JKM, które traktuję jak bardzo skomplikowane maszynerie do daremnego rozpraszania ludzkich aspiracji i młodzieńczej energii.

  JKM kojarzy mi się z układem dysypatywnym, czyli, według Encyklopedii PWN - układ fizyczny, w którym energia uporządkowanego procesu zmniejsza się, przechodząc w energię procesu nieuporządkowanego. Czyli cała para w gwizdek, a prawica głosuje na Bronisława Komorowskiego.
 • michael
  Antypis można zastąpi słowami antydemokracja, antywolność, antypatriotyzm itd. Komuniści wiedzieli z kim rozmawiać w 1989 r . Synowie zdrajców uczą nas demokracji z jakim skutkiem widać gołym okiem. Jedna wielka gangrena.
 • Marek Kajdas
  Nie piszę by się podobać. Jestem sobą.
 • @Marek Kajdas
  "Trudno jeszcze zdiagnozować PJN" - pisze Pan. Skłonna jestem zgodzić się z tą tezą. Niemniej, skoro z szumem opuściło to towarzystwo szeregi PiS, to z pewnością nie z miłości do tej partii o czym mogą świadczyć wypowiedzi PJNowców. W każdym razie z pewnością zamieszczone zdjęcie "czworga" nabrałoby przyjemniejszego kolorytu w towarzystwie Pani Kluzik czy Jakubiak.
 • @traszka
  PJN jednak opcjonalnie może współpracować z PiS, teoretycznie to jest możliwe. Taki zwrot dałby im sens istnienia i dalszego lawirowania. Jeżeli wejdą załóżmy takim czy innym sposobem, a kilku z nich wejdzie do sejmu (komitet Nowej Prawicy raczej może przejść, acz Korwin będzie ich betonował na 2%, dlatego niech uważa na razwiedkę, nie rozumie iż tym razem TO MA PRZEJŚĆ, jeżeli będzie przeszkodą... a jest, to go usuną) to mogą być PiS-owi bardzo potrzebni i z całej tej prawicy... tylko oni chyba zechcą wejść do koalicji za koncesje, wysokie stołki.

  PJN widać w klubie

  1. Adam Wach,

  2. Krzysztof Rybiński,

  3. Krzysztof Habich,

  4. Stanisław Michałkiewicz,

  5. Rafał Ziemkiewicz,

  6. Stanisław Żółtek,

  7. Andrzej Sośniarz,

  8. Gabriel Janowski*

  9. Tomasz Sommer,

  10. Romuald Szeremietiew,

  11. Adam Gmurczyk,

  12. Władysław Rejchelt,

  13. Krzysztof Bosak,

  14. Konrad Rosiński,

  15. Zbigniew Skalski,

  16. Marcin Kamiński,

  17. Michał Czajkowski,

  18. Artur Zawisza,

  19. Andrzej Ślęzak*

  20. Wojciech Ziętkowski,

  21.Marian Lechowicz,

  22. Jerzy Krajewski,

  23. Adam Wielomsk,

  24. Stefan Oleszek,

  25. Michał Marusik,

  26. Janusz Korwin Mikke!

  http://andrzejbudzyk.nowyekran.pl/post/10886,kongres-nowej-prawicy-bialy-wywiad

  Blogerzy powinni analizować ten nazwiska, oczywiście te mniej znane i bez Ziemkiewicza, dziennikarzy, prelegentów od teoretyzowania którzy przecież są tylko od ściemniania. Intryguje mnie p. Szeremietiew. Wierzę że nawet jeżeli wystartuje, to gdyby się dostał... to zacznie działać jako samodzielny gracz jako NASZ CZŁOWIEK :) Wierzę Mu. Jemu tak. Innym raczej nie, albo wcale nie.
 • @michael
  Chodzi tylko o poprawienie skuteczności w komunikacji i pełniejszym osiąganiu zakładanych realnych celów, ale przecież zasadniczo zawsze mnie fascynują Twoje idee, analizy. Piszesz o komunie z Florencji, a warto napisać o powstającej wtedy już potędze finansjery w Europie. Piastami bankierzy, mincerze żydowscy szybko zawładnęli jak dziećmi z przedszkola. Potęga wiedzy, know how. Z jednej strony ludzi zwodzi się socjalem, sprawiedliwością, równością, antykatolicyzmem, a z drugiej strony finansjera zniewala cała państwa, od dołu po króla.

  Totalitarny system władzy, dominacja, to jak niekończąca się melodia ciągle odtwarzana, ale na tyle inaczej w każdej erze, że ludzie dają się zwieść. NWO to nasz wróg, a Bóg sojusznikiem, mamy odwieczną walkę dobra ze złem i tyle. To podstawowy front, ale są i inne. Mamy paskudnych sąsiadów, łżelity, michnikowszczyznę, lobby USA-Izraela dosłownie w każdym środowisku od wierchuszki PiS, bo Gazetę Polską z paroma tam neokonami o czym się mówi od lat szeptem. Może trzeba głośniej to i rzetelnie przeanalizować?

  http://wpolityce.pl/view/9144/W_sieci___tylko_u_nas__Janusz_Korwin_Mikke_o_celach_swojej_nowej_partii___Chcemy_panstwa_malego__ale_za_to_twardego_.html
 • BŁękitny Ocean - kształtowanie trendów.
  Po dwóch latach wreszczie ktoś zauważył, że mamy kształtować trendy, a nie tylko je analizować.
  Nie jest jednak możliwe efektywne zrobienie czegokolwiek z czymkolwiek, bez rzetelnej analizy i trafnego rozumienia rzeczywistości.

  Analiza i akcja są nierozerwalną całością.
  Nie jest dobrze, gdy analizy są fałszywe.
  Nie jest dobrze, gdy ludzie grzebią się w analizach, nie robiąc nic poza tym.
  Jest tragicznie, gdy ludzie wcale nie interesują się programowaniem działania, kibicują rzeczywistości nie interesując się zupełnie wpływaniem na jej przyszłość.
  Do pasji doprowadzają mnie polityczne układanki facetów, ustalających CO TO BĘDZIE, GDY NIKT NIE ZROBI NIC.
 • @michael
  Polecam przeanalizować Szefa NE

  http://ryszard.opara.nowyekran.pl

  Tylko trzy teksty. Możesz jakoś skomentować? Ważne jest też co pisuje m.in http://lazacylazarz.nowyekran.pl acz nie ma aż otwartych tekstów programowych.

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/68,teoria-polityki-fraktalnej

  Najmądrzejszy tekst i... nikt nie skomentował :) znamienne.

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/67,byc-liderem-regionu

  Też niezłe i nic. Takie były "merytoryczne" początki NE. Może pokusisz się o polemikę, analizę? To byłoby niezłe, zaczną się debaty. Szkoda takich tekstów żeby ginęły. NE ma swoją rolę do odegrania i jeżeli ktoś liczy że może kontrolować blogerów jak kukiełki, to się myli :)

  Przydałby się NE Samorządowy z kategoriami podziału samorządowego, tagami nazw powiatów i wszystkich miast-gmin.
 • @ Marek Kajdas - TEORIA POLITYKI FRAKTALNEJ
  Jeszcze nie czytałem, a już mi się to podoba. Wiem czym są fraktale, wyobrażam sobie i rozumiem jak działają, więc aż dusza się raduje na myśl o użyciu ich do budowy TEORII POLITYKI FRAKTALNEJ.

  Przeczytam ten i pozostałe teksty z pewnością.
  Dziękuję za te linki.
 • BARDZO MAŁO INTERESUJĄCE PYTANIE
  W moim dzisiejszym tekście piszę o zapomnianej przestrzeni, która powinna być naszym głównym obszarem aktywności. PiS stworzył RAPORT O STANIE RZECZYPOSPOLITEJ, który jest tylko trafną analizą tego, co jest, brakuje mu "wezwania do działania", o które musimy zawalczyć.
  Trochę rozumiem tę postawę. Chodzi nam przecież o programowanie przyszłości, co jest trudne. Narzekanie jest łatwe i na dokładkę wszyscy się rozumiemy i zgadzamy:
  - To co robi robi reżim III RP to oczywiste draństwo. Kropka.
  Niestety, aby sensownie programować przyszłość musimy wybierać, potrzebne jest podejmowanie decyzji o tym, jakiej Polski chcemy. A to rodzi konflikty, zaczynamy się różnić.
  - Wszyscy wiemy i zgadzamy się - nie chcemy Polski totalitarnej.
  - Więc jakiej chcemy?
  - Oto jest pytanie.
 • REBELIANTKA - O ZWALCZANIU WOLNYCH ZGROMADZEŃ
  JA TO SIĘ ROBI W POLSCE

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/10977,o-zwalczaniu-wolnych-zgromadzen-jak-to-sie-robi-w-polsce-ciag-dalszy
 • POLSCY POSŁOWIE GŁOSOWALI PRZECIWKO PEŁNEJ PRAWDZIE
  O POLSKIEJ HEROICZNEJ POMOCY ŻYDOM
  http://sejsmoantypolonizmu.nowyekran.pl/post/10979,polscy-poslowie-glosowali-przeciwko-pelnej-prawdzie-o-polskiej-heroicznej-pomocy-zydom

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31